Wiele gabinetów stoi przed problemem przejścia na Elektroniczny System Zarządzania Dokumentacja Medyczną.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 grudnia 2010r. określa, że od 1 sierpnia 2014r. w każdej placówce medycznej, klinice lub gabinecie oraz w podmiotach prowadzących indywidualne praktyki lekarskie taki system ma funkcjonować.

W związku z tym nie należy dopatrywać się tylko i wyłącznie kłopotu, którego rozwiązanie pochłonie nam wiele czasu, którego i tak mamy jak na lekarstwo.

Aktualnie dokumentację medyczną można prowadzić w formie papierowej lub elektronicznej. Ministerstwo zdrowia zachęca, aby w placówkach medycznych, w których jest to możliwe, już teraz sukcesywnie wprowadzić systemy elektroniczne.

Wdrożenie takiego rozwiązania dzięki dzisiejszym możliwościom technicznym nie jest skomplikowane. Osoby które zrobiły to wcześniej niż nakazują przepisy żałują, że czekały tak długo, ponieważ ich praca jest teraz o wiele łatwiejsza.

Wirtualny gabinet pozwala sprawdzić nawet w domu na swoim telefonie wizytę pierwszego pacjenta w naszym gabinecie czy też statystyki kosztowe lub frekwencyjne pacjentów. Przypomni zabieganym pacjentom na dzień wcześniej SMSem lub emailem o umówionej wizycie. Da możliwość umówienia na wizytę pacjenta nie tylko przez telefon ale również poprzez internetowy terminarz naszego gabinetu. Zapewni bezpieczeństwo danych kartotek pacjentów i historii wizyt. Jeżeli stacjonarny komputer odmówi posłuszeństwa wystarczy wziąć do ręki tablet, smartfon lub dowolny inny komputer.
Nowoczesny system nie będzie wymagał wizyty specjalisty i instalacji oprogramowania oraz konfiguracji oprogramowania od nowa.

Na rynku znajduje się wiele firm oferujących oprogramowanie dla stomatologów. Wybranie odpowiedniej oferty przyprawia jednak o zawrót głowy a przetestowanie wszystkich, pochłania wiele cennego czasu.

Często zadajemy sobie pytanie czy dane rozwiązanie nie będzie na wyrost a gro opcji nigdy nie zostanie wykorzystanych. Niniejszy artykuł otwiera cykl, w którym zostanie Państwu przybliżona problematyka informatyzacji Służby Zdrowia na przykładzie systemu Fasti.pl.
Poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

  • Korzyści z przejścia na elektroniczny system zarządzania gabinetem
  • Jakie są wymogi techniczne aby system zadziałał ?
  • Rejestracja online oraz promocja gabinetu w internecie
  • Bezpieczeństwo danych – backup danych oraz połączenia szyfrowane

Polecamy odsłuchanie naszych artykułów w serwisie dentalradio.pl

Share The Story