Bezpieczeństwo przetwarzania wrażliwych danych w EDM wzbudza wiele emocji.
Co mówią o tym przepisy?

Główny Inspektorat Danych Osobowych w przypadku przetwarzania wrażliwych danych medycznych przechowywanych w chmurze nakłada specjalne wymogi na ich administratorów. Dostęp do danych i wszelkie operacje na nich są logowane, czyli każdy użytkownik mający dostęp do danych powinien posiadać swój własny identyfikator login.
Hasło zabezpieczające to ciąg minimum 8 znaków, w którym zawarte są małe i duże litery oraz cyfry lub znaki specjalne. GIDO nakazuje, aby hasło było zmieniane nie rzadziej niż co 30 dni. Informacje osobowe powinny być zabezpieczone poprzez wykonywanie ich kopii zapasowych. Dane wykorzystywane do uwierzytelniania, przesyłane przez sieć publiczną, powinny być szyfrowane.
Aby spełnić ten wymóg używa się połączeń szyfrowanych typu SSL. Adres strony zaszyfrowanej zaczyna się od https a przeglądarka internetowa informuje nas o bezpiecznym połączeniu za pomocą ikony zamkniętej kłódki.

Tego typu rozwiązania stosuje się także w przypadku korzystania z bankowości elektronicznej. System fasti.pl spełnia wszystkie wyżej wymienione wymogi. Dzięki nim mamy pewność, że dane są bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce. Eksperci fasti.pl pomogą Państwu w łatwy sposób wdrożyć własny system elektronicznego zarządzania gabinetem.

Polecamy odsłuchanie naszych artykułów w serwisie dentalradio.pl

Share The Story