Elektroniczna dokumentacja medyczna – wymagania techniczne i profity.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o profitach jakie niesie ze sobą przejście na system elektronicznej dokumentacji medycznej.
Aby wykorzystać dobrodziejstwa jakie ze sobą niesie, wystarczy dowolne urządzenie podłączone do internetu. Za pomocą telefonu lub laptopa można, będąc w domu przejrzeć terminarz na nadchodzący dzień i sprawdzić o której godzinie pojawi się pierwszy pacjent. Co więcej mając pełny dostęp do systemu możemy wygenerować statystyki z zadanego przedziału czasowego. Dzięki nim dowiemy się jaką ilość pacjentów obsłużyliśmy, ilu pacjentów nie pojawiło się mimo umówionej wizyty, jakie zabiegi były najczęściej wykonywane lub przejrzeć dane kosztowe.

Do działania systemu potrzebujemy dostęp do internetu oraz urządzenie z przeglądarką internetową. Optymalną opcją jest podłączenie do gabinetu tzw. stałego łącza za pomocą linii telefonicznej lub telewizji kablowej. Placówki działające w mniejszych aglomeracjach mogą skorzystać z opcji internetu satelitarnego lub telefonii komórkowej (3G lub LTE). W internecie można znaleźć także strony, które pomagają znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla danej lokalizacji np. www.dostawcy-internetu.pl

Jeżeli chodzi o urządzenia do wyboru mamy komputer stacjonarny, laptop, notebook, tablet czy smartfon. System fasti działa na wszystkich wymienionych urządzeniach. Dodatkowo jest zoptymalizowany pod kątem pracy na urządzeniach przenośnych typu tablet lub smartfon. Zalecamy tablet z przekątną ekranu 10 cali  który można zamontować np. przy fotelu i na bieżąco sprawdzać  stan uzębienia lub wykonane zabiegi
u leczonego pacjenta. W każdej chwili można go także schować w szufladzie biurka recepcji.

Wielu operatorów telefonii komórkowej oferuje tablety w ramach podpisanej umowy abonamentowej. Wydajny tablet można w tej chwili nabyć już za 600zł.

Eksperci fasti.pl z przyjemnością pomogą Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Polecamy odsłuchanie naszych artykułów w serwisie dentalradio.pl

Share The Story